Požehnání na cestu mateřství.
Ženský kruh v Bílých Karpatech

22.-23.-24. 7. 2018

Kruh žen věnovaný Mateřství, životu a osudu ženy, ženy matky, ženy ochrankyně rodinného krbu a rodu.


Úhel pohledu: postaveno na tradicích, na slovanském pojetí předúrčení ženy, její posvatném principu, její každodenních čínnostech a tomu, jak Slovanky učily své dcery neustále jít k naplněnému ženství a ke svému ženskému štěstí.

Co nás čeká: kruh příběhů, dílny (např. vyrobíme panenku motanku, umotáme bylinné koule, zazpíváme i zatančíme, vyzkoušíme ladováníˇˇ, společně připravíme rituální jídla a nápoje atd), zakusíme nádheru vzájemné péče a tradiční rozdělení úkolů podle věku a postavení.


Pro koho to děláme: pro ženy, které touží po miminku, cítí potřebu slavnostně projevit své přání.
Kruh vytvoří ženy- matky, které již mají děti, je možná přítomnost mladých dívek.
Kruh je jen pro ženy. Pokud mate miminko, klidně si ho vezměte s sebou, jestli budete mit hlídacího tatínka (případně jinou osobu) může být někde v blízkém okolí, ale muž- jen mimo prostor. Děti mohou být s námi, ale je důležité dbat na to, aby to nerušilo ostatní.

 
Je možnost zajištění dětských dílníček a procházek i několik krát denně- v sousedním prostoru pro hry a tvoření  a také venku. Dejte vědět v předstihu, že máte o to zájem.

Spaní- v podkrovních prostorech: na postelech i ve spacáku na karimatkách. Je možnost spát venku ve svém stanu, nebo spacáku, případně ubytovat se v rekreačních zařízeních v blízkém okolí.

Strava- vegetarianská, zajíštíme oběd. Budeme mít ovoce, zeleninu, něco na svačinku. V případě speciálních potřeb, dovezte svoje potraviny (obchod je dost daleko).
 Počet míst je omezený, proto neodkládejte to a pošlete mi zprávu o zájmu, záměru zúčastnit se.

V nedělí 22.7. 15:00-16:00- hodinka na to, abychom se všichni dostavily , pro seznamení, uspořádání místa, přípravy na Večer příběhů. Je možné absolvovat i jenom toto odpoledne.


V úterý máme prográm do 18:00, ale jestli si budeme přát prodloužit setkání a přespat na místě, je to možné, jen doplatíme za nocleh.

Další podrobnosti - e.mailem.
svetluska@unueco.cz

0
 .